8 Haziran 2013 Cumartesi

Çok şükür bu hafta ustaya yıkıldık..:)

Bu hafta kızın sınavları ve başkaca dünya telaşlarından dolayı arılığıma bahçeme gidemedim. Ustamda bu durumu bildiğinden benim için arılığında parti verdi..:) Parti olurda Şenol kardeşimsiz olurmu dedik olan bizim ustaya oldu. Neden diyeceksiniz resim herşeyi anlatıyor:) Adam benden önce sabahdan damlamış ve başlamış söylenmeye iki poğçayla duruyorum felan demeye..:)öğlene doğru beni aradılar dediler;
 nerdesin?
ne oldu ?
pişti yemekler:)...
 denince dedim az aşağıda ağacın altındayım:) geliyorum..:)
menüde ne vardı derseniz..:) en güzeli burası..İlhami abi tavuk yemezmiş...:( neden derseniz annesinin tavukları aklına geliyormuş hep...:) Şenol da bende abi çok haklısın iyiki tavuk eti aldırmamışın sen bunu anlatınca bizde yiyemezdik ...:( kuzu eti en iyisi olmuş..:) dedik.


Ustam ve İlhami abi birde bostan kurmuşlar ki sormayın...çevredeki seralar kapatmaya başlamışlar:) bu sene sebze fiyatları kesin dip yapar..:)


Ayrıca bizimkide sosyete olmuş:) iki tane köpeği var..ilaçlarmı almış dersiniz..:) neler yapmış onlar için neler.. eliyle besliyor:) itlerini..


Ama ne çareki itler İlhami abinin yanından ayrılmıyorlar..:) bizimkine yüz verdikleri felan yok..:(
Bu arada karnımız doydu yeni bir aletle tanışdık..İsmimi yazmayın diyen bir arkadaş bayağı uğraşmış. Bizimde aklımıza yattı hani. Tavsiyelerde bulunduk hayırlısı olur inşallah.

Günün asıl toplanma amacına yönelik çalışmalara, karnımızı doyurdukdan ve yeterince gevezelikden sonra  başlandı. Aşağıdaki arkadaşlar bir ruşet deliğinde bekleşiyorlar..:)


Kafeslere toplanan erkekler tek tek elden geçti:(


Çalışmalar akşam üstüne kadar sürdü. Biz bu işi yapıyoruz dememiz gerekmiyor artık..Bu iş bitti artık diyoruz..


Şenolla beni ağırlayan başta sevgili ustam Ali bey ve İlhami beylere misafirperverliklerinden dolayı sonsuz teşekkür ediyorum. 

5 yorum:

Mehmet Yüksel dedi ki...

Abi afiyet şeker olsun resimler harika çıkmış.Aleti kim yaptıysa ellerine sağlık tam original alet aynı schleyinki gibi olmuş,sahibi güle güle kullansın artıkın.

Bütün dostlara selamlar.

yusuf şimşak dedi ki...

SLM...

Muhteşem Abi.

Bakan fena yıkılmışsınız::))

Kolay kolay kendine gelemez.Keşke şehir dışında olmasaydım da , fırsattan bende istifade edeydim.Senaryoyu tekrar baştan alabilirmiyiz acep::))

SLM ve Muhabbetle...

MUHTEŞEM TURUNÇ dedi ki...

Mehmet abi gerçekten güzel bir gün oldu bizim için. Aleti görsen sen dahada şaşırırdın hakikaten öyle basit teknikler düşünülmüşki biz şaşırdık ve niye düşünemedik dedik. Sağlıcakla kal abi.

Yusuf abi çok fena yıkıldık. Ne kadar yıkıldığımızı anlaman için söylüyorum pirzolaları yiyemedik arttı:)))senaryoyu baştan alma konusunda ah bir denk getirebilsek faka bastırırız onuda nasıl becerecez:) neyse kısmet..sağlıcakla kal.

ALİ TÜRK dedi ki...

Muhteşem abim benim::))
Gene beklerim...
İtler artıkın ürmez olunca kendime iki it buldum, it sesi olmadan olmuyoru::))
İtlerime laf yok, itler ürecek kervan yürüyecek....

Bahçem henüz tam hazır degil, yakında bahçeden domatesle menemen yaparız, bir kaçta tavuk lazım.

Şenol çok güzel bir alet ortaya koyacak, bunu kopyalama yapmayıp, kendine has fikirlerle icra etmesi ayriyeten güzel.
Sağlıcakla kal.

MUHTEŞEM TURUNÇ dedi ki...

Sevgili ustam bu kadar it meraklısı olduğunu bilmezdim..:)
Menemen için tavuk değil yumurta lazımdır ve dahi biliyorsun tavuk etini İlhami abi yemiyor.:)Şenolun alet bencede güzel olacak sağlıcakla kal.